Jak kopać kryptowaluty? Cz. 1

kopanie kryptowalut

Ostatnio coraz częściej słyszymy o inwestowaniu w kryptowaluty. Ten młody i nieoregulowany rynek uczynił milionerami chyba rekordową ilośc osób w tak krótkim czasie. Wielu moich znajomych na Facebook zaczęło udostepniać zrzuty ekranu pokazujące bardzo duże zwroty z tradingu, inni pokazują swoje wyniki z kopania a niektórzy nawet podjęli się prowadzenia szkoleń dla tych, których temat kryptowalut zainteresował. Naturalnie i mnie zainteresował ten temat dlatego postanowilem go nieco zgłębić i przedstawić moje spostrzeżenia na ten temat. Spostrzeżenia z perspektywy osoby, która postanowiła sprawdzić jak działa zarówno trading jak i kopanie choć dziś skupimy się na tym drugim.

 

Kopanie bez sprzętu?

Tak, jest to możliwe. Jakiś czas temu przeszukiwałem rozmaite forma i blogi nt. kopania. Chciałem za wszelką cenę dowiedzieć się jak to działa, ile kosztuje i jakie przynosi efekty. Na jednym z forów trafiłem na uzytknownika, który pisał o tzw. kopaniu w chmurze (cloud mining), które miało polecać na wynajmowaniu samej mocy obliczniowej a w efekcie naliczać nam nasz ‘urobek’.

Szybko zorientowałem się, że w świecie krypto grasuje wielu oszustów tworzących fikcyjnie ‘kopalnie’ w oparciu o schemat Ponziego. Ostatnie po przeczytaniu setek opinii natrafiłem na dwie firmy, które są rzeczywistymi i transparentnymi biznesami. Jedną z nich jest własnie Genesis Mining. Nie są jeszcze zbyt znani w Polsce, ale na świecie zrobiło się o nich dośc głośno. Pisali o nich w prasie biznesowej takiej jak Business Insider, MarketWatch, Observer czy Newsweek. Na swoim kanale zamieszczają video z wazniejszych eventów czy zapisy z webinarów. Co najważniejsze – są to rzeczywiste osoby, które z niczym się nie kryją i są zawsze otwarci na odwiedziny w siedzibie w firmy na Islandii lub w HongKongu, gdzie rozbudowują swoje ‘farmy’ ze wzgledu na dużo niższe ceny prądu.

Poniższe video to krótkie promo obublikowane w momencie, gdy Genesis Mining uruchomił możliwośc kopania ETH. Skala ich przedsięwzięcia jest naprawdę duża.

Building Enigma / The largest Ethereum Mining Facility from Genesis Mining on Vimeo.

Spółka jest zarejestrowana na Islandii oraz w Hong-Kongu. Oba te kraje oferują niski koszt energii oraz kilka plusów podatkowych. Co ciekawe Genesis Mining jest obslugiwane księgowo przez KPMG co jest duzym plusem i dodatkowo wzmacnia wiarygodność.

Kilka interesujacych szczegołów nt. wyboru Islandii można znaleźć w reportazu niemieckiej telewizji. W drugiej polowie rozmowa z CEO Genesis Mining – Marco Streng

Pod poniższym linkiem znajdziemy rejestr z danymi spółki oraz jej najważniejsze terminy sprawozdań.

https://www.rsk.is/f…tala/5210160430

Podziel się z innymi
  • 40
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *